MEGEMLÉKEZÉS

IMG_4179

1956 világtörténeti jelentőségét elismerik, minden évben emlékezünk, koszorúzunk, fejet hajtunk a sok áldozat előtt.

Az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményeiről iskolánk 7. évfolyamos diákjaival emlékeztünk meg.

Fontos, hogy a diákok ismerjék történelmünk dicső eseményeit, személyiségeit, akik a haza, a haladás érdekében kiemelkedőt tettek. Zenés-prózai, projektoros vetítést is tartalmazó látványos műsorunkban diákjaink felidéztek egy korszakot, egy eseménysorozatot. Tisztelettel, megbecsüléssel emlékeztünk azokra, akik a magyarság jövőjéért életüket áldozták, szenvedéseken estek át.

Gratulálunk valamennyi résztvevőnek és a felkészítő tanároknak: Kaiserné Németh Gyöngyi, Kókai Zsuzsanna és Krányecz Teréz tanárnőknek.

A megemlékezés után az iskola valamennyi diákja és pedagógusa kisétált az 1956-os emlékparkba, melyet Szentgotthárd Város Önkormányzata az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulójára meghirdetett Emlékév kapcsán, az 1956-os Emlékbizottság támogatásával felújíttatott.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Previous article

Next article